Dažniausiai užduodami klausimai

AKTUALIAUSI

Kada ir kokia sustiprinančia doze galiu skiepytis?

Sustiprinančiąja vakcinos doze gali skiepytis 12 m. ir vyresni asmenys. Skiepijimo sustiprinančiąja doze laikas priklauso nuo pasirinktos vakcinos. 

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. 

Trečiąja COVID-19 vakcinos doze naudojant vakciną Comirnaty praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos, gali skiepytis: 

 • 12 m. ir vyresni pacientai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, arba pacientai,  kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais; 
 •  18 m. ir vyresni pacientai, kurie po paskiepijimo pagal skiepijimo schemą neturi anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnų (pagrindžiama laboratorinio kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo, atlikto praėjus ne mažiau kaip po 28 d. po paskutinės vakcinos dozės suleidimo dienos, atsakymu) ir e. sveikatos formoje E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ yra šeimos gydytojo rekomendacija trečiajai COVID-19 vakcinos dozei (įrašytas Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtojo pataisyto ir papildyto leidimo „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM) kodas Z25.8). 

Sprendimą dėl skiepijimosi sustiprinančiąja vakcinos doze anksčiau (esant aukščiau nurodytiems atvejams) priima gydantis gydytojas. 

Daugiau informacijos apie skiepijimąsi trečiąja doze: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/vakcinacija-nuo-covid-19/revakcinacija   

Neturiu galimybės prisijungti prie savo e. sveikatos, tačiau reikalingas ES skaitmeninis COVID sertifikatas, kur turėčiau kreiptis?

Galite kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis turės galimybę atspausdinti ES skaitmeninį COVID sertifikatą arba galės suteikti teisę / įgaliojimą prisijungti prie e. sveikatos sistemos artimam asmeniui, kuris naudojasi interneto paslaugomis ir tapatybės nustatymo įrankiais, bei galės sertifikatą atspausdinti savo namuose. Jei nesate prisirašęs prie asmens sveikatos priežiūros įstaigos, galite kreiptis į bet kurią vakcinaciją nuo COVID-19 ligos atliekančią asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Jei paskiepytiems Lietuvoje užsieniečiams, neturintiems galimybių fiziškai atvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, arba asmenims, kurie nėra prisirašę prie jokios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, reikalingas ES skaitmeninis COVID sertifikatas, prašome susisiekti el. p. skiepai@pylimas.lt

Užsienyje pasiskiepijau nuo COVID-19 / persirgau COVID-19, kaip Lietuvoje gauti ES skaitmeninį COVID sertifikatą?

Asmuo turi kreiptis į savo gydymo įstaigą, kurioje yra registruotas ir šeimos gydytojui pateikti užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą (dokumente turi būti nurodyta dokumentą išrašiusi įstaiga, dokumentas patvirtintas antspaudu ar parašu), patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga, kad šie duomenys būtų suvesti į e. sveikatos sistemą. Jeigu dokumentas išduotas ne anglų kalba, reikėtų pasirūpinti jo vertimu į lietuvių arba anglų kalbą. Šių duomenų pagrindu bus suformuotas ES Skaitmeninis COVID sertifikatas, kurį bus galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros e. sveikatos portale www.esveikata.lt.

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių asmenų,  neturinčių galimybės fiziškai atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir asmeniškai pateikti reikalingus dokumentus, duomenys apie kitoje šalyje asmeniui atliktą skiepijimą COVID-19 vakcina ar persirgimą COVID-19 liga gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą pateikus dokumentus elektroniniu paštu sertifikatai.litexpo@gmail.com. Nurodytu el. pašto adresu asmuo turi atsiųsti:

1.  Asmens dokumento kopiją;

2. Kitos šalies sveikatos priežiūros įstaigos asmeniui išduoto dokumento kopiją, patvirtinančią paskiepijimą COVID-19 vakcina ar persirgimą COVID-19 liga:

2.1. Vakcinavimo dokumente turi būti nurodyta:

  •  COVID-19 vakcinos pavadinimas
  • Dozės eilės numeris
  • Vakcinos serijos numeris
  • Skiepijimo data
  • Šalis, kurioje asmuo paskiepytas
  • Dokumentą išdavusios institucijos pavadinimas
  • Dokumento data
  • Dokumento numeris (neprivaloma)

2.2. Persirgimo COVID-19 liga patvirtinančiame dokumente turi būti nurodyta:

  • asmeniui atlikto tyrimo, kuriuo jam nustatyta COVID-19 liga, tipas
  • tyrimo rezultatas
  • tyrimo data
  • tyrimą atlikusi šalis
  • dokumentą išdavusios institucijos pavadinimas
  • dokumento data
  • dokumento numeris (neprivaloma);

3. Nurodyti, ar  asmuo pageidauja ES skaitmeninį COVID pažymėjimą gauti elektroniniu paštu;

4. Nurodyti savo kontaktinę informaciją – telefono numerį ir el. pašto adresą.

Duomenys bus suvesti per 5 d. d. nuo prašymo pateikimo.

Iškilus abejonei dėl pateiktų dokumentų originalumo vakcinacijos centras gali prašyti papildomos informacijos arba atsisakyti suvesti duomenis.

Atkreipiame dėmesį, kad vakcinacijos duomenys į e. sveikatą įvedami tik tuo atveju, jeigu asmuo buvo paskiepytas Europos Sąjungoje registruota vakcina: „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“.

Ar galima antrai vakcinos dozei (kai vakcinacijos schemą sudaro dvi vakcinos dozės) rinktis kito gamintojo vakciną?

Šiuo metu patvirtinti algoritmai leidžia miksuoti „Comirnaty“ (gam. „BionTech“ ir „Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinas skirtingu eiliškumu: pirma dozė „Comirnaty“, antra – „Vaxzevria“ arba atvirkščiai.

Renkantis kito gamintojo vakciną, antram skiepui asmuo gali registruotis ir skiepytis praėjus 56 dienoms po pirmo skiepo. Tiems asmenims, kurie pasirinko skiepytis skirtingomis vakcinomis, rekomenduojama antrą vakcinos dozę gauti 56–84 dienų intervalu, nes atlikti moksliniai tyrimai šį laikotarpį išskiria kaip efektyviausią imuniteto susiformavimo atžvilgiu.

Jei antra COVID-19 vakcinos dozė kita vakcina, nei skiepijant pirma doze, negali būti skiepijama minimu terminu, ji skiepijama artimiausiu įmanomu laiku po termino pabaigos. 

Gyventojai, norintys pasiskiepyti skirtinga vakcina, gali registruotis internetu adresu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba skambindami 1808.

Jei po skiepijimo pirmąja „Vaxzevria“ arba „Comirnaty“ vakcinos doze pasireiškia sunkios nepageidaujamos reakcijos, dėl vakcinos („Vaxzevria“ ar „Comirnaty“) antrąjai skiepo dozei parinkimo, rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju.

Svarbu pažymėti, kad skirtingų vakcinų dozės bus nurodomos ir ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime. Asmuo, pasiskiepiję pagal miksuotą schemą, galės sėkmingai naudoti ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atveriamomis galimybėmis.

Jei pirmąja doze pasiskiepijote „Spikevax“ (gam. „Moderna“) COVID-19 vakcina, tai ir antrąja doze vakcinuotis turite ta pačia vakcina, nes antra dozė kito gamintojo vakcina negalima. 

Daugiau informacijos apie skiepijimąsi skirtingomis vakcinomis: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/vakcinacija-nuo-covid-19/vakcinacija-skirtingu-gamintoju-vakcinomis

Nuo kokio amžiaus galima pasiskiepyti COVID-19 vakcina?

Asmenys gali skiepytis nuo 5 m. amžiaus. 

5–11 metų amžiaus vaikai gali būti skiepijami specialia „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) vakcina (dviem dozėmis, 21 d. skirtumu). Pirminiam skiepijimui vaikams 6-11 metų amžiaus gali būti naudojama ir „Spikevax“  (gam. „Moderna“) vakcina (suleidžiant pusę įprastos vakcinos dozės du kartus, 28 dienų skirtumu). 

Asmenys nuo 12 metų amžiaus šiuo metu gali pasiskiepyti „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“, skiepijama dviem dozėmis, 21 d. skirtumu) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“, skiepijama dviem dozėmis, 28 d. skirtumu) vakcinomis. 

18 metų sulaukę gyventojai taip pat gali skiepytis „Nuvaxovid“ (gam. „Novavax“) vakcina (dviem dozėmis, 21 d. skirtumu), „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“, skiepijama dviem dozėmis, 4-12 savaičių skirtumu) ir „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica“, skiepijama tik sustiprinančiajai dozei, jei pirma vakcinos dozė buvo „Janssen“) vakcinomis. 

Visa informacija apie vakcinaciją skelbiama: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina 

Informacija apie vaikų vakcinaciją skelbiama: https://koronastop.lrv.lt/lt/vaiku-vakcinacija  

Ką daryti, jeigu negaliu atvykti skiepui paskirtą dieną? Ar galima pakeisti skiepo laiką?

Atšaukti registraciją vakcinacijai ir (arba) pasirinkti kitą Jums patogų laiką galite internetu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba telefonu 1808.

Jei registravotės vakcinacijai paskambinę į polikliniką telefonu, registraciją turėtumėte atšaukti arba pakeisti skiepo laiką pakartotinai paskambinę į polikliniką.

Kur kreiptis dėl skiepijimo namuose, jei asmuo dėl sveikatos būklės negali nuvykti į vakcinuojančią įstaigą?

Dėl skiepijimo namuose turėtumėte kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo yra registruotas. Šeimos gydytojas įvertins paciento sveikatos būklę ir prireikus organizuos skiepijimą namuose.

Ar COVID-19 vakcina skiepijami užsieniečiai gyvenantys Lietuvoje?

Vadovaujantis Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-2997 ,,Dėl Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nuostatomis, tikslinei grupei, kuri gali būti skiepijama Lietuvoje, priklauso: 

 • Lietuvos Respublikos piliečiai; 
 • asmenys, turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis; 
 • Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę gyventi Lietuvos Respublikoje; 
 • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, atvykę gyventi į Lietuvos Respubliką, asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza; 
 • Ukrainos piliečiai ir asmenys be pilietybės, gyvenantys Ukrainoje, kurie pasitraukė į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos arba negali į ją grįžti dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje ir kurie turi teisę būti Lietuvos Respublikoje; 
 • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys bei kiti asmenys, kurie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu turi būti skiepijami COVID-19 vakcina Apraše nustatyta tvarka. 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymu dėl „Užsieniečių teisinės padėties“ užsieniečiams yra išduodami šie dokumentai patvirtinantys jų teisėtą buvimą Lietuvoje: 

 • Leidimas laikinai gyventi; 
 • Leidimas nuolatos gyventi; 
 • ES piliečio šeimos nario kortelė; 
 • ES teisės gyventi pažymėjimas.

Jei atitinkate bent vieną iš išvardintų kriterijų ir turite lietuvišką asmens kodą, galite registruotis vakcinacijai internetu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba tel. 1808 (skambinant iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808). Jei pageidaujate skiepytis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje esate prisirašęs, dėl registracijos COVID- 19 skiepui turėtumėte kreiptis į įstaigos registratūrą. 

Taip pat galite kreiptis į VšĮ Centro polikliniką, kuri atsakinga už užsieniečių skiepijimą COVID-19 vakcina. Registracija vakcinacijai VšĮ Centro poliklinikoje vykdoma telefonu +370 652 03 078:

 • pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais nuo 12.30 val. iki 17.30 val.
 • antradieniais, ketvirtadieniais nuo 8.00 val. iki 13.00 val.

Jei atitinkate bent vieną iš išvardintų kriterijų, tačiau neturite lietuviško asmens kodo, galite registruotis vakcinacijai tel. 1808 (skambinant iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808) arba kreiptis į VšĮ Centro polikliniką anksčiau nurodytais kontaktais. 

Vakcinacija VšĮ Centro poliklinikoje vykdoma K. Kalinausko g. 4, Vilnius, Naujamiesčio padalinyje. Įstaigoje paskiepytiems užsieniečiams bus atspausdinamas arba persiunčiamas el. p. ES skaitmeninis COVID sertifikatas. 

Jei paskiepytiems Lietuvoje užsieniečiams, neturintiems galimybių fiziškai atvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, arba asmenims, kurie nėra prisirašę prie jokios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, reikalingas ES skaitmeninis COVID sertifikatas, prašome susisiekti el. p. skiepai@pylimas.lt 

Kaip užsiregistruoti COVID skiepui Lietuvoje jei buvau skiepytas užsienyje?

Pirmiausiai turite kreiptis gydymo įstaigą, kurioje esate prisirašęs, kad į e. sveikatą būtų įvesti duomenys apie buvusią vakcinaciją užsienyje (kaip tai padaryti nurodyta 3 klausime: „Užsienyje pasiskiepijau nuo COVID-19 / persirgau COVID-19, kaip Lietuvoje gauti ES skaitmeninį  COVID sertifikatą?“).

Įvedus duomenis į e. sveikatą registruotis COVID-19 skiepui galėsite įprasta tvarka, internetu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba tel. 1808.

DĖL LITEXPO VAKCINACIJOS CENTRO

Kur kreiptis dėl netikslių / klaidingų duomenų e.sveikatoje jei skiepijausi Litexpo vakcinacijos centre?

Parašykite laišką el. p. sertifikatai.litexpo@gmail.com

Skiepijausi Litexpo vakcinacijos centre, kur kreiptis dėl revakcinacijos?

Litexpo vakcinacijos centrui baigus darbą, visų čia paskiepytų asmenų antros dozės, kurios numatytos nuo 2022 m. sausio 17 d.  automatiškai bus perkeltos į Karoliniškių polikliniką, o apie perkeltą antros dozės laiką ir vietą gyventojai gaus SMS dieną prieš paskirtą vakcinacijos datą.

Nebūtina skiepytis Karoliniškių poliklinikoje – galima pasirinkti kitą gyventojams patogią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, registruojantis savarankiškai.

Užsiregistruoti galite internetu https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba tel. 1808.

ŠALUTINIAI POVEIKIAI

Kokie yra dažniausi galimi vakcinos šalutiniai poveikiai?

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.

Kur kreiptis, jei jaučiu nepageidaujamus šalutinius poveikius?

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Daugiau informacijos rasite https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486

KITI KLAUSIMAI

Dažniausiai užduodami klausimai dėl vakcinacijos:

Dažniausiai užduodami klausimai dėl izoliacijos:

Informacija apie COVID-19 vakcinas:

Informacija vykstantiems į užsienį:

Informacinė vakcinacijos linija 1808

Skambučiai laukiami kasdien nuo 8 iki 20 val.

Skambinantiems iš užsienio: +37066011808
Nemokama pavežėjimo linija judėjimo problemų turintiems senjorams 85 211 25 55