Velykų savaitgaliui Vilnius žada vakcinų šturmą – kviečia registruotis norinčius

balandžio 01

Vilnius Velykas šturmuos vakcinomis nuo COVID-19 – sostinės savivaldybė per Velykų savaitgalį ir dvi dienas po jo siekia vakcinuoti 17 tūkst. vilniečių, priklausančių kelioms prioritetinėms grupėms. Visiems jiems siūloma „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) vakcina, kurios didelė siunta netrukus pasieks Lietuvą. Senjorai, mokytojai, dėstytojai, abiturientai, sergantieji lėtinėmis ligomis ir užsienio misijų dalyviai – visi jie jau kviečiami registruotis internetu ir pasirinkti norimą vakcinacijos laiką.

Registracija vyksta per svetainę https://vakcina.vilnius.lt/.

„Ačiū premjerei ir Sveikatos apsaugos ministerijai, kurie tesėjo pažadą ir Vilniui paskyrė net 17 tūkst. vakcinų siuntą. Mes savo ruožtu užkuriame vakcinacijos mašiną – dirbsime savaitgaliais, dirbsime per šventes, stengsimės pasiekti kiekvieną prioritetinėms grupėms priklausantį vilnietį, kol neliks nė vienos nepanaudotos vakcinos. Ką tik tai padariau ir pats – pasiskiepijau „Vaxzevria“ vakcina, kviečiu šį žingsnį link laisvės nuo pandemijos žengti ir kitus“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiuo metu skiepui „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) vakcina kviečiami registruotis senjorai (virš 65 m.), su kuriais dar nebuvo susisiekta dėl vakcinų, pilnamečiai abiturientai, mokytojai, dėstytojai ir kiti švietimo sektoriaus darbuotojai, užsienio misijų dalyviai (diplomatai, kariai, aukšto meistriškumo sportininkai, kultūros ir meno sričių dalyviai – visi, kurie dėl savo darbo turės misijas užsienyje) bei sergantieji lėtinėmis ligomis (lėtinėmis širdies, kraujagyslių, plaučių, kepenų ligomis, turintys nutukimą, kai KMI viršija 35, sergantys diabetu ir kiti). Pasitikrinti, ar priklausote vienai iš grupių, galima šiame aprašyme – http://bit.ly/velykuvakcinosgrupes.

Norintiems kitos vakcinos Vilniaus miesto savivaldybė siūlo laukti, kol jų atsiras daugiau.

Visi, atitinkantys šiuos kriterijus ir norintys gauti „Vaxzevria“ skiepą, kviečiami registruotis svetainėje https://vakcina.vilnius.lt/. Registruojantis per elektroninius valdžios vartus bus galima pasirinkti vieną iš galimų vakcinacijos laikų (nuo šeštadienį iki antradienio) ir vieną iš 4 vakcinavimo poliklinikų – Centro, Antakalnio, Šeškinės ir Karoliniškių.

Vilnius šiuo metu yra panaudojęs 111,2 tūkst. vakcinų, pirmąją dozę gavo 63,4 tūkst. vilniečių. Dabar esančius vakcinacijos centrus Vilniaus miesto savivaldybė ketina išplėsti prijungusi „Litexpo“ patalpas. Tokiu būdu per parą Vilniuje bus galima paskiepyti iki 15 tūkst. žmonių.