Vilniuje plečiama senjorų vakcinacija ir profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybės

vasario 18

Vilniuje nuo šiandien įsibėgėja senjorų vakcinacija, o Vyriausybei pradėjus laisvinti karantino suvaržymus, sostinė siūlo papildomoms grupėms pasinaudoti nemokamų profilaktinių COVID-19 tyrimų galimybe.

Senjorų skiepijimas sostinėje pradedamas nuo pačių vyriausiųjų. Pirmiausia vakcina bus skirta 80 m. ir vyresniems vilniečiams, vėliau – 75–79 m., po jų 70–74 m., o paskutiniai senjorų skiepijimo eilėje liks 65–69 m. gyventojai. Vilniuje šiuo metu gyvena 104 600 vyresnių nei 65 m. gyventojų.

Vakcinos laukiantiems Vilniaus senjorams nereikia rūpintis registracija poliklinikose. Poliklinikų darbuotojai patys susisieks su jais telefonu ir suderins skiepijimosi laiką. Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga nemokama.

Vilnius iš anksto įvertino ir faktą, kad sostinėje su vaikais gyvena nemažai gimtąsias vietas palikusių senjorų. Jokių problemų dėl vakcinacijos nekils tiems, kurie jau yra persirašę į Vilniaus poliklinikas, net jei jų gyvenamoji vieta deklaruota kitame mieste. Kaip ir Vilniuje gyvenamą vietą deklaravę senjorai, jie sulauks skambučių iš poliklinikų. Faktiškai gyvenantys, bet Vilniaus poliklinikose neprirašyti senjorai, norėdami pasiskiepyti čia pat Vilniuje, nuo ateinančio pirmadienio, vasario 22 d., turėtų skambinti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro administruojama nemokama linija 19002 ir užsiregistruoti nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį. Netrukus su skambinusiais senjorais bus susisiekta.

Vis dėlto kviečiame senjorus pasinaudoti proga ir prisirašyti į asmens sveikatos priežiūros įstaigas Vilniuje, nes taip bus užtikrinta nuolatinė jų sveikatos priežiūra, senjorai bus kviečiami nemokamai pasitikrinti pagal prevencines programas ir turės ryšį su šeimos gydytoju.

Vilnius ruošiasi pagal galimybes pasiūlyti judėjimo problemų turintiems senjorams pavėžėjimą į vakcinacijos vietas. Sulaukę tikslios informacijos apie skiepijimo vietą ir laiką, senjorai turėtų kreiptis dėl pavėžėjimo tel. 85 211 25 55. Senjorai, kurie dėl sveikatos būklės nevaikščioja, bus skiepijami namuose, atvykus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Su šiais senjorais taip pat bus susisiekta, jie bus informuoti ir apie vakcinacijos eigą, ir apie vakciną, kuria bus vakcinuojami.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 persirgę asmenys bus skiepijami praėjus trims mėnesiams nuo ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo dienos, o asmenys, kurie turi antikūnų, bus skiepijami praėjus 60 dienų nuo teigiamo IgG antikūnų tyrimo rezultato dienos.

Šiuo metu vakcinaciją organizuoja 7 įstaigos: Antakalnio, Karoliniškių, Šeškinės, Centro, Naujosios Vilnios, Naujininkų poliklinikos ir bendrovė „InMedica“. Senjorai bus skiepijami poliklinikose, prie kurių yra prirašyti, tačiau jei nedidelė įstaiga neturės galimybių skiepyti, šie pacientai bus vakcinuojami kitose konkrečiose priskirtose įstaigose ir apie tai informuos jų poliklinika.

Primename, kad pasiskiepyti nuo koronaviruso vis dar gali ir prioritetinės švietimo sektoriaus grupės atstovai.

Profilaktinis COVID-19 tyrimas dirbantiesiems

Vilnius ragina darbuotojus pasinaudoti galimybe atlikti nemokamą COVID-19 testą prieš grįžtant prie įprastinio paslaugų teikimo. Siekiant užkirsti kelią galimam naujų ligos židinių atsiradimui, labai svarbu laiku nustatyti koronavirusu besimptome forma sergančius asmenis, todėl atliekami vienkartiniai PGR tyrimai. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nuo šiandien išplėstos vienkartinių profilaktinių tyrimų apimtys, įtraukiant papildomas grupes: fizinio aktyvumo ar sporto specialistai, instruktoriai, kurių veikla leidžiama karantino metu, bei Vilniaus miesto savivaldybės įmonių darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su klientais.

Galimybė saugiai, savo noru atlikus PGR tyrimą, pradėti darbą ir toliau suteikiama ir į darbą grįžtantiems ar jau grįžusiems paslaugų ir prekybos vietų darbuotojams.

Registracija vienkartiniam nemokamam profilaktiniam tyrimui mobiliajame punkte vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą dviem būdais – pildant elektroninę registracijos formą arba telefonu.

Atkreipiame dėmesį, kad šis profilaktinis tyrimas nėra tikslingas asmenims, kurie persirgę COVID-19 liga ir nuo teigiamo SARS-Cov-2 PGR / antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų, taip turintiems COVID-19 ligos serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei nuo jo praėjo mažiau nei 60 dienų.